ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6961343
*
nr 696 1343
Spegel
höjd: 80
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2011
kl 18:16:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 10:50:29
1
300 kr
9/5 09:46:00
2
500 kr
9/5 10:23:45
1
400 kr
9/5 10:24:04
1
500 kr
9/5 12:18:12
3
Vinnande bud
9/5 16:47:18
4
650 kr
9/5 16:47:31
4
750 kr
9/5 16:55:01
1
850 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 696 1343
Spegel
höjd: 80
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 10:50:29 | 1 | 300 kr |
| 9/5 09:46:00 | 2 | 500 kr |
| 9/5 10:23:45 | 1 | 400 kr |
| 9/5 10:24:04 | 1 | 500 kr |
| 9/5 12:18:12 | 3 | Vinnande bud |
| 9/5 16:47:18 | 4 | 650 kr |
| 9/5 16:47:31 | 4 | 750 kr |
| 9/5 16:55:01 | 1 | 850 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



